...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 A mund ta punësoj një Dëshmitar?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: A mund ta punësoj një Dëshmitar?   Tue Jul 07, 2009 9:21 amPronarët e dyqaneve në Poloni i kanë inatosur punëkërkuesit duke ngulur këmbë se ata do të punësojnë vetëm Dëshmitarët e Jehovait.

Shefat e dyqaneve të rrobave “Occasion” në qytetin Lodz thonë se ata kanë më pak vjedhin gjësende dhe para, gjithmonë dalin në punë me kohë dhe punojnë shumë.

"Janë të ndershëm, të besueshëm dhe punëtorë të mëdhenj", ka thënë një zëdhënës i zinxhirit të dyqaneve.

Por dyqanet, partnere të kompanisë Tesco, është kritikuar nga ekspertët e punësimit.

"Ky është diskriminim”, ka thënë Izabela Pilzys nga agjencia për punësim HR Partners.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
A mund ta punësoj një Dëshmitar?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: