...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vjen ekrani më i mirë dhe më i hollë LCD nga Samsung

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 24

MesazhTitulli: Vjen ekrani më i mirë dhe më i hollë LCD nga Samsung   Wed Jul 08, 2009 5:34 pmKur bëhet fjalë për ekranet LCD, disi nga dukej se beteja se kush është më i shpejti, më i holli dhe më i miri disi ishte shuar, marrë parasysh se kjo teknologji ka arritur nivele të larta në të tri bazat e përmendura, mirëpo duket se Samsung nuk mendon ashtu.

Samsung XL2370 para së gjithash theksohet për kornizën e tij gjysmë transparante, që na përkujton në disa televizorë, mirëpo sigurisht do të përshtatet mirë edhe në rolin e ekranit në tavolinën e punës. Gjithashtu, shtëpiza është njëra prej më të hollave në botë, ka trashësi sa një gisht - 0.65 inç, apo 1.65 centimetra.

Sa u përket karakteristikave teknike, diagonalja e tij është 23 inç, rezolucioni është HD (1.920 x 1.080 piksela), kontrasti 5.000.000:1, derisa koha e përgjigjes është dy milisekonda.Pasjisja do të paraqitet në treg gjatë muajit gusht të këtij viti.

www.samsung.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vjen ekrani më i mirë dhe më i hollë LCD nga Samsung
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Multimedia & Tema te ndryshme :: Teknologji, Automan, Informatik-
Kërce tek: