...:::Mesohu-Ks:::...
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

- Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

-Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen qe fute ne dispozicionper te n'a vizituar ne faqen tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:
Staffi i Forumit : Mesohu-ks

...:::Mesohu-Ks:::...

...:::Mesohu-Ks:::...
 
ForumPortalPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DVD policor për fëmijë se si t’i njohin terroristët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Drilchoo.Hack
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 586
Join date : 20/04/2009
Age : 23

MesazhTitulli: DVD policor për fëmijë se si t’i njohin terroristët   Tue Jun 09, 2009 4:45 pmDVD-ja “Si të njihni terroristët” për nxënës të shkollave fillore i nxit ata t’i lajmërojnë prindërit apo mësuesit nëse dikush planifikon apo flet ndonjë gjë për aktivitete terroriste.

Policia nga Lancashire ka shpërndarë disqe DVD tek nxënësit e shkollave fillore për t’i mësuar se si të dallojnë një sulm potencial terrorist.

Kafshët e animuara do të mësojnë britanikët e vegjël për rreziqet e fundamentalizmit. Njësia policore për parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm shpreson se kështu do t’i mësojë fëmijët mbi terrorizmin në mënyrë të pranueshme. Fëmijët i inkurajojnë që të njoftojnë dikë nëse mendojnë se kolegët e tyre të shkollor shfaqin pamje ekstreme.

Luani i animuar sqaron se si terroristët mund të duken si njerëz normal. Fëmijët nga shkolla fillore Belmont në Bolton do të janë të parët të cilët do të shohin këtë DVD.

“Nuk duam të frikësojmë askënd. Por, fëmijët sot kanë qasje më të madhe në media se më herët”, ka thënë zëdhënësi i policisë lokale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
DVD policor për fëmijë se si t’i njohin terroristët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
...:::Mesohu-Ks:::... :: Diskutime te Ndryshme :: Kuriozitete-
Kërce tek: